Dětské pohlednice na školu v přírodě či tábor

1230310Jede vaše dítě na školu či školku v přírodě nebo tábor? Nezapomeňte na pohlednice

Část pohlednic, nejlépe rovnou s nalepenými známkami a klidně i předepsanými adresami (zejména pokud máte menší děti), přibalíte rovnou dětem do batohu na tábor, aby vám je mohly poslat domů, nebo aby je zaslaly svým prarodičům či jiným příbuzným. Když na dopisy sami napíšete adresy a nalepíte známky, budete mít jistotu, že pohledy dojdou ke svým adresátům.

Druhou část pohlednic budete posílat vy dítěti. Všichni si to pamatujeme, když na táboře při nástupu vedoucí vyvolává jména, kdo dostal pohled či dopis... Pokud jede jen na týden, např. na školu v přírodě, domluvte se s učitelem, zda můžete pohledy napsat dopředu a učiteli při odjezdu dát, aby je postupně předával vašemu dítěti.

Domluvte se s prarodiči nebo jim část pohledů dejte, dítě potěší, když na ně myslí i prarodiče.

Co psát na pohledy?

Nepište nic smutného nebo negativního, pište jen pozitivní věci. Nezmiňujte se o událostech, kterých by se doma dítě chtělo účastnit, aby mu to nebylo líto.

Zkuste se zeptat, co zajímavého dítě na táboře zažilo, jestli jeli na výlet, jestli se už koupali nebo měli noční bojovku. Hlavně nepoužívejte infantilní dětinské oslovení na pohledu – nezapomeňte, že si dopis můžou přečíst i ostatní děti a mohly by se pak vašemu potomku posmívat nebo vymyslet novou přezdívku.

valence_1