Vánoční otevírací doba prodejny -v prosinci dochází k úpravě otevírací doby

Proč nepoužívat vlhčené ubrousky?

Většina rodičů používá vlhčené ubrousky jako pomoc při utření zadečku, očištění ručiček na písku, dokonce i na utírání pusinky. Vlhčené ubrousky jsou vždy při ruce, rychle zbaví nečistot, ale jsou opravdu vhodné na citlivou dětskou pokožku? Ubrousky své čisticí schopnosti získávají za přispění mnoha chemických látek. Problém je o to větší, že se jedná o kosmetické prostředky, které se neoplachují a navíc přicházejí do míst, kde je pokožka často podrážděná a tedy i citlivější.

Na které chemické látky si dát pozor?

    • metylizotiazolin - Zkráceně také známý jako MIT, je biocid, který se nachází v některých kosmetických přípravcích a produktech osobní hygieny, jako jsou šampony, pleťové vody, opalovací krémy, a v tomto případě také v určitých ubrouscích. Přidává se do nich jakožto konzervační látka. Přitom ale funguje i jako jed nebo pesticid, který pomáhá eliminovat škodlivé bakterie a mikroorganismy. Pokud je v produktu obsažený, prodlužuje se jeho skladovatelnost a spotřební lhůta. Přináší ale i negativní důsledky. Může zvyšovat citlivost pokožky a způsobit dermatitidu. Bohužel patří také mezi vážné alergeny. Dnes už se používá minimálně a Evropská unie ho reguluje (nedoporučuje ho do produktů pro děti do 3 let), ale i tak se v některých ubrouscích může objevit. Složení proto raději kontrolujte.

Medvídek Eoné

  • vůně a barviva - Pozor si dejte i na umělé vůně a parfémy. Směsi vůní totiž často obsahují syntetické chemikálie, včetně ftalátů, které jsou známé jako endokrinní disruptory. Tyto disruptory zasahují do endokrinního systému a mohou mít příčinu ve spoustě nepříjemností jako je třeba snížení plodnosti, zvýšený výskyt endometriózy a dokonce se hovoří i o některých druzích rakoviny. Navíc spousta parfémujících látek patří mezi alergeny.
  • parabeny (mohou mít negativní vliv na hormonální systém)
  • ftaláty
  • sulfáty
  • chlor
  • alkohol

Existuje přírodní alternativa vlhčených ubrousků?

Máme pro vás dobrou zprávu, existuje - je přírodní, ekologická, šetrná a krásně voní = Medvídek od Eoné. Hydrofilní mycí olej je velmi jemný, přírodní čistící olejový přípravek rozpustný ve vodě, určený pro přípravu mycí emulze. Medvídek je bez obsahu konzervačních látek a syntetické parfemace. Jeho složení je čistě z rostlinných olejů a velmi malého množství levandulového éterického oleje. Medvídek nevysušuje dětskou pokožku, není tedy třeba zadeček natírat dalším krémem. 

K přípravě emulze budete potřebovat ředící lahvičku a vodu. Na každé lahvičce je etiketa pro správný poměr Medvídka a vody. Lahvičky obsahují rozprašovač pro snadnější nanesení na dětskou pokožku. Na utření můžete použít Perličky, Perlan nebo látkový ubrousek.

Naředěná emulze vydrží 2-7 dní, ale doporučujeme dělat emulzi denně čerstvou (zvláště pokud používáte u holčiček)