Jak pomáhají omalovánky dětem?

children-4526384_640Snad všechny děti si rády kreslí a malují. Nejen, že se zabaví, ale rozvíjejí si u kreslení mnoho dovedností. Během kreslení se naučí informace o věcech, které malují. Pro děti, které si ještě na samostatné kreslení netroufnou, jsou báječným startem omalovánky, které pro ně představují jednodušší variantu.

Rozvíjení dovedností

Kreslení rozvíjí především jemnou motoriku rukou, představivost, trpělivost a koncentraci. Malé děti si na samostatnou kresbu ještě netroufnou a právě pro ně tu jsou omalovánky. Ty jsou pro ně v tomto období jednodušší, protože obvykle osahují předlohu, podle které se mohou řídit. Vybarvování omalovánek je nejen jednoduché a pro děti zábavné, ale děti se na nich učí a rozvíjejí se. Učí se vybírat správné barvy, pamatovat si, kam patří, učí se systematickému vybarvování a rozvíjejí se i jejich strategické schopnosti, protože mnohé z nich velmi rychle pochopí, že když už drží určitou barvu v ruce, můžou ji použít na různé části obrázku. Kromě toho, že se učí poznávat barvy a jejich odstíny, učí se také přesnosti - snaží se vymalovávat tak, aby nepřetahovaly a zároveň dotahovaly. Především ale rozvíjejí koordinaci očí a rukou. Všechny tyhle dovednosti se jim budou v dalším životě náramně hodit.

Učí se a ani o tom nevědí

Aniž to tuší to děti tuší, prostřednictvím omalovánek se učí nové věci. Omalovánky totiž často obsahují zvířátka, části těla nebo jiné jednoduché věci, které nás obklopují. Pokud je navíc vybarvují s rodiči, můžou se o nich dozvědět zajímavé věci. 

 valence (4)

Fotka od Alicja z Pixabay

Fotka od Silke z Pixabay