Vánoční otevírací doba prodejny -v prosinci dochází k úpravě otevírací doby

Jak vybrat jarní (podzimní) čepici pro dítě?

Jak vybrat čepici pro dítě?Dětská čepice je nejen módním doplňkem, ale důležitým kouskem oblečení. Poradíme vám, jak správně zvolit velikost a materiál. 

Jakou vybrat velikost?

Velikosti čepic jsou uváděny podle obvodu hlavy v cm. Nejprve tedy správně změříme obvod hlavy - Jak správně změřit obvod hlavy? Na měření obvodu hlavy použijte krejčovský metr. Obvod hlavy se měří zhruba 2 cm nad očima, nebo také na šířku prstu nad obočím a to po obvodu kde je hlava nejširší (metr nesmí jít přes uši) . 

Velikost Obvod hlavy (cm)
40 39–41
42 41–43
44 43–45
46 45–47
48 47–49
50 49–51
52 51–53
54 53–55
56 55–57

 

Jak vybrat materiál?

U výběru materiálu si dejte pozor na levné čepice z asijských tržnic - Vypadají sice hezky, ale barvený textil může obsahovat zbytky těžkých kovů či formaldehydu. To samé platí i o lesklých ozdobách či různých flitrech, které můžou obsahovat např. nikl či nebezpečné ftaláty a způsobit alergické reakce

Čepice, které dítě bude nosit na jaře nebo na podzim by měly být z materiálu, který je přiměřeně teplý, ale ne moc, aby se hlavička nepotila. Zároveň prodyšný, ale ne moc, aby ji neprofoukl vítr. Na jaře a na podzim fouká studený vítr, je tedy potřeba čepici přes uši, aby nefoukalo dětem do uší. Před ostrým jarním a podzimním sluníčkem děti ochrání kšilt. Pro menší děti doporučujeme čepice se šňůrkami.

Ideální materiál pro jarní čepice je bavlna s menším množstvím elastenu nebo lycry (cca 5%), aby byla čepice pružná a dobře seděla na hlavičce.