Vlněné svrchní kalhotky

Vlněné svrchní kalhotky jsou nejprodyšnější svrchní kalhotky

Jak správně pečovat o vlňáčky?

Praní vlňáčků
 • vlňáčky se snažte prát co nejméně. Pokud nedojde k ušpinění vlňáčků, stačí vlňáčky prát, až když začnou provlhat. V praxi to bývá tak cca po 3 až 4 týdnech. Jinak je nechávejte po každém použití jen vyvětrat.
 • vlňáčky perte v ruce nebo v pračce na program určený pro praní vlny. Používejte prací prostředky určené na vlnu. Nebělit. Nesušit v sušičce ani na radiátoru.
 • Vyprané vlňáčky neždímejte, jen z nich vymačkejte vodu do ručníku a poté obnovte obsah lanolinu v tkanině lanolinovou kůrou. Lanolinová impregnace zajišťuje jejich nepropustnost.

 

Lanolinování vlňáčků

 • buď použijte komerční přípravky Ulrich natürlich
 • nebo si připravte domácí lanolinovou kúru.

  Jak se připravuje lanolinová kúra?
  Budete potřebovat:
  - 1/3 lžičky bezvodého lanolinu (Adeps lanae)
  - 1 lžička dětského šampónu
  - cca ¼ l horké vody
  Lanolin a šampon rozmícháme v horké vodě, čímž vznikne mléčně bílá tekutina. Je důležité, aby byl lanolin opravdu dobře rozpuštěn a na hladině neplavala mastná oka. V případě, že rozpuštěn není, přidejte ještě trošku šamponu. Do vzniklého roztoku přilijeme studenou vodu tak, abychom lázeň ochladili asi na 30°C.
  Vlňáčky ponořte do lázně obrácené naruby a pečlivě je promačkejte, aby celé nasákly. Vlňáčky nechte v lázni min. 6 hodin, ideálně přes noc. Poté vlňáčky vyndejte z lázně, vymačkejte je, ale neždímat kroucením!!! Nelekejte se, že budou oslizlé a lkavé - to je naprosto v pořádku. Můžeme také mokré vlňáčky rozložit na ručník, srolovat a vymačkat do něj. Výrazně tím urychlíme schnutí.
  Vlňáčky schnou i několik dní. Buďte trpěliví a zkuste odolat pokušení dát je na topení, do sušičky nebo na slunce. Nic z toho vlně neprospívá.
  I po uschnutí jsou vlňáčky někdy lepkavé lanolinem. Vůbec to nevadí a postupně se to "ošoupe". Naopak, pokud lepkavé nejsou, nemusí to znamenat, že se operace nezdařila. Chce to prostě vyzkoušet v akci a vidět.

 
 • Řadit dle:
 • 11 položek celkem

Stránka 1/1

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.